Zlot motocyklowy SALVE 2018 w Wojkowie

0

W dniu wczorajszym Burmistrz Błaszek Karol Rajewski spotkał się z księdzem Sławomirem Nowakiem w sprawie planowanej organizacji jednego z największych w Polsce zlotów motocyklowych „Salve 2018” w Wojkowie. Modlitwa, motocykle, muzyka – to kwintesencja imprezy motocyklowej zwanej Salve.  „Salve” co roku odbywa się w innym miejscu na terenie diecezji kaliskiej. Głównym organizatorem imprezy jest właśnie ksiądz harleyowiec Sławomir Nowak, który wraz z motocyklistami cyklicznie przygotowuje jeden z najbardziej rozpoznawalnych zlotów w kraju. Stałym elementem spotkania jest uroczysta msza święta odprawiana przez księży motocyklistów, podczas której wierni modlą się za udany sezon oraz w intencji ofiar drogowych. Po nabożeństwie następuje prawdziwa uczta dla oczu, czyli parada. Bierze w niej udział kilka tysięcy maszyn. „Salve” to nie tylko możliwość zobaczenia wspaniałych motocykli z bliska, ale także doskonała okazja do spotkań wśród pasjonatów motocykli. Często przyjeżdżają na „Salve” całe rodziny z różnych części Polski. Nierozerwalną częścią tego wyjątkowego zlotu motocyklowego jest także biesiada przy dźwiękach dobrej muzyki rockowej.
We wczorajszym  spotkaniu organizacyjnym w Urzędzie Miejskim w Błaszkach wziął udział także sekretarz Jacek Walczak i ksiądz Ryszard Krakowski proboszcz parafii Wojków, który będzie jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.
W trakcie spotkania szczegółowo omówiono najważniejsze sprawy związane z organizacją wydarzenia i wstępnie ustalono, że „Salve 2018” po raz szesnasty, odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 roku w naszej gminie w miejscowości Wojków. Przypomnijmy, że IV motocyklowe spotkanie „Salve” odbyło się już w naszej gminie w Gruszczycach w 2006 roku.

Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku
Facebook