XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Papieskiej Rozstrzygnięty

0

Pod Patronatem Burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła w Gruszczycach przeprowadzono XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Papieskiej „Pokolenie JP2”. W konkursie wzięło udział siedemnastu uczestników z siedmiu szkół, którzy zaśpiewali piosenki związane z postacią Jana Pawła II oraz inne utwory o tematyce religijnej w czterech kategoriach wiekowych. Rywalizacja na wysokim poziomie sprawiła jurorom trudny wybór. Po burzliwych dyskusjach jury wyłoniło następujących laureatów:

  • w kategorii I (klasy I-III) miejsce I wyśpiewała sobie Łucja Kołodziejczak ze Szkoły Podstawowej w Rossoszycy, II miejsce zajęła Daria Posiewała ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach, III miejsce wywalczyła Zuzanna Cichomska ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach.
  • w kategorii II (klasy IV-VI) miejsce I zdobyła Anna Shkirman-Zimny z Zespołu Szkół w Szczytnikach, II miejsce zajęła Dominika Konewka ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach, miejsce III zajęła Paulina Wierucka ze Szkoły Podstawowej w Gruszczycach.
  • w kategorii III (klasy VII i klasy II-III gimnazjum) przyznano dwie nagrody. Miejsce I zdobyła Małgorzata Pałka ze Szkoły Podstawowej w Rossoszycy, II miejsce zdobyła Marcelina Kosatka z Publicznego Gimnazjum w Gruszczycach.
  • w kategorii IV (szkoły ponadgimnazjalne) zwyciężyła Anna Czarnecka z II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody sfinansowane z budżetu Gminy Błaszki.

Zwycięzcom gratulujemy.