W tym roku dożynki gminno-parafialne w Kalinowej

0

Wzorem lat ubiegłych gmina Błaszki organizuje dożynki gminno-parafialne. Po Błaszkach i Gruszczycach przyszła kolej na Kalinową.
W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Błaszkach odbyło się spotkanie w sprawie formy i przebiegu organizacji tegorocznych dożynek. Na zaproszenie Burmistrza Błaszek Karola Rajewskiego przybyli sołtysi z miejscowości Kalinowa, Garbów, Golków, Sędzimirowice, radni Rady Miejskiej w Błaszkach Julian Kozielski i Zbigniew Jaworski, proboszcz parafii św. Magdaleny w Kalinowej ks. kan. Tadeusz Stich oraz Sekretarz Jacek Walczak i Aneta Lenginowicz z Wydziału Rozwoju i Promocji.
Podczas spotkania ustalono, że tegoroczne dożynki gminno-parafialne odbędą się tradycyjnie w ramach Błaszkowskich Nocy, 26 sierpnia br. i rozpoczną się Mszą Świętą odprawioną o godz. 12.00 w kościele pw. św. Magdaleny w Kalinowej. Planowana jest także biesiada dożynkowa, ale o jej formie zdecyduje komitet dożynkowy na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 26 lipca br. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Błaszkach (budynek B).