Tania propaganda i czysta polityka

0

Stanowczo protestuję wobec wykorzystywania urzędniczej machiny województwa łódzkiego oraz środków publicznych dla uprawiania taniej propagandy, a przy okazji dyskredytowania urzędującego Burmistrza Błaszek oraz wprowadzania opinii publicznej w błąd przez organizatorów „świętowania” w miejscowości Równa w dniu 4 maja 2018 roku przyznania sołectwu grantu w wysokości 5 tysięcy złotych.
Ta „Ustawka polityczna” zorganizowana we wsi Równa i przekazanie 5 tys. zł, miały prawdopodobnie na celu przykrycie faktu nie udzielenia przez zdominowany przez PSL Zarząd Województwa Łódzkiego dofinansowania w wysokości 100 tys. zł na wykonanie toru rowerowego przy stawie Trojana w Żelisławiu, który służyłby całej gminie.
Bardzo przykro, że w to wszystko wmanewrowano Marszałka Województwa Łódzkiego, który najprawdopodobniej stał się narzędziem w rękach byłego burmistrza oraz starosty sieradzkiego z PSL. Wybory blisko, więc dawna władza robi wszystko, aby siebie pokazać w roli sprawczej. Tylko zwykłych ludzi szkoda, bo zamiast jeździć nowoczesnym torem dla rowerów, deskorolek i łyżworolek dostępnym dla mieszkańców całej gminy będą musieli zadowolić się ochłapami.
Aby dobroczynność spotkania „odczarować”, wypada tą tanią propagandę wyprostować. Otóż, wnioskodawcą o przyznanie grantu dla wsi Równa był nie kto inny jak Burmistrz Błaszek. Aby uzyskać te wspomniane 5 tysięcy, gmina Błaszki zaangażowała swoje własne 15 tysięcy. Dla równowagi warto przypomnieć, że gmina Błaszki tylko w to jedno sołectwo i tylko poprzez Fundusz Sołecki w latach 2015 – 2017 przeznaczyła środki w wysokości 42,5 tysiąca złotych, które poszły na remont i wyposażenie budynku gminnego w Równej oraz zorganizowanie festynów rodzinnych. Na tym nie koniec, bo w roku 2018 planuje się przeznaczyć kolejne 18,8 tys. zł na dalszy remont dachu na budynku gminnym w Równej, organizację festynu rodzinnego oraz zakup kruszywa na utwardzenie drogi. Takich remontów budynku służącego sołectwu nie było od lat, a Ci co tak wypinają piersi do przypięcia nie dla nich przeznaczonych medali powinni się wstydzić, bo w żaden sposób do rozwoju gminy się nie przyczynili.

Pozostaje mieć nadzieję, że ludzie nie …… swoją mądrość mają i na tą tanią propagandę pachnącą gierkowskimi czasami nabrać się nie dają.

/-/Karol Rajewski
Burmistrz Błaszek