Szkolenia chemizacyjne dla rolników

0

Pan Jan Kołodziejczy- Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Sieradzu serdecznie zaprasza w imieniu Rady Powiatowej Izby Rolniczej na szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego tzw. „szkolenie chemizacyjne”.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą o ochronie roślin i zasadami wzajemnej zgodności osoba wykonująca zabiegi ochrony roślin za pomocą środków ochrony roślin musi posiadać specjalistyczną wiedzę potwierdzoną zaświadczeniem  o ukończeniu szkolenia, które to zachowuje ważność przez okres 5 lat od dnia ukończenia szkolenia chemizacyjnego.
Na terenie naszej gminy odbędą się dwa szkolenia. Pierwsze z nich 21.01.2016 roku  o godzinie 10.00 w sali  Hodowli Roślin  Kalinowa, a drugie 22.01.2016 roku o godzinie 14.30 w Publicznym Gimnazjum w Gruszczycach. Opłata za kurs uzupełniający 7 godzin wynosi  60 zł (wpłata na kursie).  Na szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje bezpłatnie notatnik rolnika-ewidencja zabiegów ochrony roślin. Liczba miejsc ograniczona.  Serdecznie zapraszamy.