Świętowano 60-lecie Ludowego Klubu Sportowego Kalinowa

0

W dniu wczorajszym na płycie boiska w Kalinowej odbył się Festyn Sportowo-Rodzinny z okazji 60-lecia Ludowego Klubu Sportowego Kalinowa. Jubileusz stał się świetną okazją do wręczenia pamiątkowych dyplomów i podziękowań dla ludzi, którzy przez  ostanie 60 lat wpierali klub sportowy w Kalinowej. Burmistrz Błaszek Karol Rajewski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Błaszkach Agnieszka Bieńkowska złożyli na ręce Prezesa Dominika Jankowskiego listy gratulacyjne i przekazali 4 pamiątkowe piłki. Burmistrz podziękował wszystkim za wielkie zaangażowanie w budowanie marki klubu LKS Kalinowa i zapewnił, że na boisku w Klinowej planuje w następnym roku wybudować bardzo potrzebne szatnie wraz z zapleczem sportowym i sanitarnym. Przy okazji tego pięknego jubileuszu rozegrano tradycyjnie turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Błaszek  Karola Rajewskiego, któremu towarzyszyły ogromne emocje. Do rywalizacji przystąpiły kluby sportowe: LKS Kalinowa i LKS Piast Błaszki,. Rozegrany został również mecz oldboi pomiędzy LKS Kalinowa i Calisia Kalisz. Po zaciętej rywalizacji piłkarze LKS Piast Błaszki wygrali turniej o puchar Burmistrza Błaszek. Zmagania sportowe zakończył festyn rodzinny-sportowy pod honorowym patronatem Burmistrz Błaszek. Organizatorami jubileuszu, turnieju i festynu był Zarząd LKS Kalinowa, Sołectwo Kalinowa, a wydarzenie było finansowane ze środków z budżetu gminy i środków zewnętrznych z budżetu województwa łódzkiego.
Warto przypomnieć, że Burmistrz Błaszek złożył do Urzędu Marszałkowskiego wniosek, którego inicjatorem było sołectwo Kalinowa i uzyskał dotację celową na organizację tego jubileuszu w wysokości 5 000,00 zł. Koszt całkowity realizacji wczorajszego wydarzenia opiewał jednak na 8 500,00 zł, więc 3 500,00 dorzucono z budżetu gminy.
Z okazji Jubileuszu 60-lecia Ludowego Klubu Sportowego Kalinowa  składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność, upowszechnienie i promowanie piłki nożnej w naszym regionie. Przekazujemy także życzenia dalszych sukcesów w szkoleniu i wychowaniu kolejnych pokoleń młodych piłkarzy.