Sołtys Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017

0

Dziennik Łódzki rozpoczyna akcję „Sołtys Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017” pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia.

Rola sołtysa jest bardzo ważna, bo to właśnie sołtys jest najbliżej mieszkańców. Na wsi mniej liczy się to, co ktoś mówi, a bardziej to co robi i gotów jest zrobić dla wspólnego dobra. Bardzo dobrze wiemy, że poświęcają swój cenny czas i siły, aby działać i zachęcać do działania innych, dlatego z grona wszystkich sołtysów w województwie łódzkim, chcielibyśmy wybrać tych, którzy są uważani przez mieszkańców za najlepszych.

Plebiscyt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczyna się 15 września o godz. 12:00 i będzie trwać do 6 października, do godz. 21:59. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego łódzkiego powiatu, które zdobędą najwięcej głosów, awansują do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 10 października i potrwa do 27 października.

Po zakończeniu głosowania odbędzie się uroczyste wręczenie nagród, na które zostaną zaproszeni laureaci pierwszych miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu.

Dla zwycięzców etapu wojewódzkiego Dziennik Łódzki przygotował atrakcyjne nagrody. Sołtys, który zajmie pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim otrzyma dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Laureaci, którzy zajmą miejsca 2-5 otrzymają dwuosobowe weekendowe pobyty w luksusowym 4-gwiazdkowym hotelu w Łodzi, a także zaproszenia na kolację w dobrej restauracji oraz na wydarzenie kulturalne.

Dziennik Łódzki przygotował również atrakcyjne nagrody dla zwycięskich sołectw – bony na zakup materiałów budowlanych: I miejsce w kategorii wojewódzkiej wartości 5000 złotych, II miejsce o wartości 3000 złotych i III miejsce o wartości 2000 złotych.

Więcej informacji o akcji znajdziecie Państwo na stronie www.dzienniklodzki.pl/soltys. W przypadku pytań zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego pod numerem 42 665 93 57, a także do mailowego przesyłania swoich zdjęć, loga lub zdjęć sołectwa na adres k.szporak@dziennik.lodz.pl. Zdjęcia zostaną zamieszczone w specjalnym serwisie internetowym, gdzie prezentowani będą wszyscy uczestnicy. Każde sołectwo ma również dostęp do materiałów promocyjnych w formie elektronicznej (grafiki na facebooka, plakaty i ulotki). Wszystkie te działania są bezpłatne.

Uprzejmie informujemy, że sołtysi z Gminy Błaszki mogą odebrać list z redakcji Dziennika Łódzkiego informujący o szczegółach akcji w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Błaszkach.