Ruszyła siłownia w Błaszkach

0

W dniu dzisiejszym została uruchomiona siłownia wewnętrzna w budynku LKS „Piast” Błaszki. Choć nie zaplanowano oficjalnego otwarcia to Burmistrz Gminy i Miasta Błaszki Karol Rajewski, dzięki któremu siłownia powstała, zrobił wszystkim niespodziankę i zjawił się na siłowni po pracy, żeby porozmawiać z ćwiczącą młodzieżą.
Nowa siłownia ma służyć popularyzacji zdrowego trybu życia wśród mieszkańców gminy, ale przede wszystkim wśród uczącej się młodzieży, dla której siłownia jest bezpłatna.
Wartość zakupionego przez Burmistrza sprzętu do ćwiczeń to prawie 40 tysięcy złotych. W przyszłości Burmistrz planuje doposażyć istniejącą siłownię.
Siłownia będzie prowadzona przez Ludowy Klub Sportowy „Piast” Błaszki i będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00 – 21:00. Z siłowni może korzystać bezpłatnie młodzież od 16 do 18 roku życia pod opieką osoby pełnoletniej oraz młodzież powyżej 18 roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej. Dla pozostałych mieszkańców godzina pobytu na siłowni będzie kosztowała 5 zł. Dostępne będą też miesięczne karnety za 64 zł i 84 zł.