Plebiscyt na Czystą Gminę

0

Uprzejmie informujemy, iż Gmina i Miasto Błaszki jest jedną z 2479 gmin w Polsce, która przystąpiła do „Plebiscytu na Czystą Gminę” ogłoszonego przez Fundację Nasza Ziemia. Plebiscyt jest jednym z elementów tegorocznej 22 edycji Sprzątanie Świata – Polska, odbywającej się pod hasłem „Wyprawa-PoPrawa”.

„Plebiscyt na Czystą Gminę” jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy w aktywny sposób chcą wpływać na działania podejmowane przez władze gmin, ale deklarują zdecydowany brak czasu na aktywność społeczną. Zadaniem Plebiscytu jest sprawdzenie aktualnej sytuacji i wyróżnienie tych gmin, które nie tylko dbają o utrzymanie czystości na swoim terenie, ale w czynny sposób reagują na potrzeby swoich mieszkańców. Wyniki „Plebiscytu na Czystą Gminę”, Fundacja Nasza Ziemia wykorzysta do określenia obrazu czystości w polskich gminach i podejścia do egzekwowania przez nie prawa.

Każdy może oddać głos na gminę do 18 września 2015 roku za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej rEKOnesans oraz poprzez stronę internetową www.sprzatanieswiata-polska.pl