Błaszkowskie Noce już za nami

0

Msza święta dożynkowa w kościele p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Gruszczycach zainaugurowała trzeci dzień Błaszkowskich Nocy. Poświęcony podczas mszy dziękczynnej chleb podzieliły wśród przybyłych gości  do Błaszek przedstawicielki stowarzyszeń z Aktywnej Gminy Błaszki.
Kolejnym punktem niedzielnego harmonogramu była wycieczka gminna „Szlakiem Dworków Szlacheckich”, która wyruszyła sprzed Urzędu o godzinie 15:00. Wzięło w niej udział około 30 osób nie tylko z naszej gminy. Od 16:00 w Parku Miejskim rozpoczęły się animacje dla dzieci, które podobnie jak w dniu poprzednim cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Biesiada rodzinna z przepysznym swojskim jadłem przygotowanym przez stowarzyszenia z gminy Błaszki oraz muzyką graną na żywo rozpoczęła się o godzinie 18:00. Koncert poprowadził Leszek Bonar oraz Magdalena Libiszewska. W niedzielny wieczór rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą nalewkę na bazie runa leśnego. Z ośmiu zgłoszonych do konkursu nalewek  najlepszą okazała się nalewka przygotowana przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi „Przyszłość dla Żelisławia” o wdzięcznej nazwie „Smerfetka” z czarnej jagody. Podczas konkursu wyróżnione zostały dwie nalewki. Pierwsze wyróżnienie otrzymała nalewka zgłoszona przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Chrzanowice, Chrzanowice- Wilczkowice „Polne Kwiaty” na bazie mięty – za piękny wygląd. Drugie wyróżnienie za pomysł i działanie pro zdrowotnościowe otrzymała nalewka zgłoszona przez Stowarzyszenie Kobiety Sukcesu „Brończynianki”.
Na scenie Błaszkowskich Nocy podczas niedzielnego koncertu wystąpili: zespół „Paka Marcelaka”, „No To Co”, „Kramska Kapela Podwórkowa” oraz zespół „Silent”.
Trzeci dzień wydarzenia, podobnie jak poprzednie przyciągnął ogromną, liczoną w tysiącach ilość gości.

Fotorelacja z Błaszkowskich Nocy wkrótce na fanpage’u Urzędu Miejskiego w Błaszkach.