Parki z dworami w tle

0

Plener malarski „Szlakiem dworków szlacheckich” zorganizowany w tym roku pod hasłem „Park Art” rozpoczął czwartą edycję Błaszkowskich Nocy i jest ich artystycznym smakiem. Potrwa od 18 do 26 sierpnia br. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie wszystkich twórców. Następnego artyści zwiedzali dwory i zabytkowe parki znajdujące się na terenie gminy Blaszki.
W tegorocznym plenerze uczestniczą artyści z Warszawy, Mazowsza i Krakowa: Tamara Baczkowska-Urban, Leszek Gapski, Barbara Kowalska, Liliana Soja, Marek Strójwąs i Elżbieta Śmigiel.  Dołączyli do nich twórcy z gminy Błaszki: Aleksander Garncarek, Krzysztof Czarnek i Dariusz Woźniak. W inauguracyjnym spotkaniu z artystami wziął udział Karol Rajewski, burmistrz Błaszek i Jacek Walczak, sekretarz gminy. 19 sierpnia malarze zwiedzili dwory i otaczające je parki w: Kobylnikach, Kalinowej, Brończynie, Wrzącej, Jasionnej i Równej.
Już za tydzień, podczas Błaszkowskich Nocy będzie można oglądać obrazy powstałe podczas pleneru, pokazujące piękno gminy i jej ziemiańskiej przeszłości. Tym razem dwory zostaną zaprezentowane poprzez otaczające je zabytkowe parki. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Błaszkach.