Błaszki Freestyle Cup 2017

0

Już po raz piąty Błaszki gościły ponad 120 zawodników z całej Polski zajmujących się trikami piłkarskimi, a zwieńczeniem tego wydarzenia były finały „Błaszki Freestyle Cup”, które tym razem zorganizowane były w ramach Pucharu Polski Polskiej Federacji Freestyle Football PFFA. Zmagania zawodników odbyły się na sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach.
Turniej, którego pomysłodawcą jest młody ambitny Błaszkowianin Krzysztof Justyński, przeprowadzono w kilku kategoriach. Pierwsza z nich to Battle Open. Najpopularniejsza konkurencja freestylowa w której zawodnicy  pojedynkują się jeden na jeden przedstawiając swoje umiejętności na zmianę w 3 wejściach po 30 sekund. Zwycięzcą tej kategorii został Bartłomiej Rak, drugie miejsce zajął Stanisław Kościelny, a na trzecim miejscu znalazł się Piotr Bujak, czwarte miejsce przypadło Robertowi Guzikowi. W drugiej kategorii Battle U18 – konkurencji analogicznej do konkurencji Battle Open, ale przeznaczonej dla zawodników poniżej 18 lat, pierwsze miejsce zajął Piotr Kielar, drugie Kamil Skwaryło, na trzecim znalazł się Miłosz Stopiński, a czwarte miejsce przypadło Wojtkowi Witkowskiemu.
Z kolei w  kategorii Panna 1 vs 1 – rozgrywce na specjalnym okrągłym boisku z małymi bramkami, trwającej 3 minuty, w której zagranie piłki między nogami przeciwnika tzw. panna kończy grę, bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Więcek, drugie miejsce zajął Krzysztof Justyński, a trzeci był Przemek Perech.
W kategorii Rutine, czyli pokazie umiejętności przy muzyce – triumfował tutaj Adrian Franc, a drugi był Michał Nowacki.
W ostatniej kategorii Challenge polegającej na zaliczeniu jak największej liczby etapów w których trudność trików stopniowo się zwiększa bezkonkurencyjny był Paweł Kwit.
Na scenie w przerwach między walkami freestylerów pojawili się ze swoimi pokazami Trap Boys, znani chociażby z programu Mam Talent oraz młodzi tancerze break dance z grupy Break Dance MOK Złoczew. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją „Błaszki Freestyle Cup” objął Burmistrz Błaszek Karol Rajewski i Burmistrz Miasta Złoczewa Jadwiga Sobańska-a to wszystko za sprawą dobrej współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Błaszki i gminą Złoczew. Głównym organizatorem turnieju było Centrum Kultury w Błaszkach. Podczas turnieju została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie 8 letniej Gabrysi Chojeckiej chorej na nowotwór.